معرفی فیلم ساعت‌ها در سایت سینمایی پوفیلمو

etritkv0945uyv945unvyo4j5 300x202 معرفی فیلم ساعت‌ها در سایت سینمایی پوفیلمو

سه زن، هر کدام در هر زمان، در هر مکان. سه اقدام به خودکشی، دو مورد موفقیت آمیز. شخصیت‌های فیلم ساعت‌ها همه به نوعی با یک رمان مرتبط‌‌‎‌ هستند. ویرجینیا وولف در سال 1941 در ساسکس، جیب‌هایش را پر از سنگ می‌کند و به داخل رودخانه می‌رود تا غرق شود. همچنین در سال 1951 در لس آنجلس، لورا براون کیفش را پر از قرص می‌کند و به هتلی می‌رود تا خود را بکشد. در نیویورک در سال 2001، کلاریسا وان مردی را که زمانی با او ازدواج کرده بود، تماشا می‌کند که تصمیم می‌گیرد اجازه دهد از پنجره بیفتد یا نه.

catchy hours

without flower

without water

for a long time

every man every woman

with a child

without name

for many hours of the life or die.

شخصیت‌های فیلم ساعت‌ها

رمان خانم دالووی توسط ویرجینیاوولف در سال 1925 نوشته شده‌است. فیلم در ابتدا روزی را نشان می‌دهد که در آن زنی صبحانه می خورد، گل می خرد و برای برپایی یک مهمانی حاضر می‌شود. داستان اول در “ساعت ها” ویرجینیا را نشان می‌دهد که درباره زن می‌نویسد، داستان دوم لورا را در حال خواندن کتاب نشان می‌دهد. داستان سوم نشان می دهد که کلاریسا پس از گفتن یکی از جملات معروف کتاب در حال خریدن گل است.

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری والدین برای فرزندان

هر سه داستان در «ساعت‌ها» با صبحانه شروع می‌شوند، شامل تدارک مهمانی‌ها می‌شوند و با غم و اندوه تمام می‌شوند. دو نفر از شخصیت‌های داستان دوم دوباره در داستان سوم ظاهر می‌شوند، اما داستان‌ها گریز به یکدیگر ندارند. در عوض، همه آن‌ها حول شخصیت خیالی خانم دلووی می‌چرخند؛ که چهره‌ای شجاع به دنیا نشان می‌دهد. اما او تنها است، در درون خود به دور از عشقی که می‌خواهد؛کاملاً تنها.

کارگردانی فیلم ساعت‌ها

«ساعت‌ها» به کارگردانی استیون دالدری و بر اساس رمان مایکل کانینگهام به نام ساعت‌ها می‌باشد. دالدری سعی نمی‌کند این سه داستان را به موازات هم پیش ببرد. این فیلم بیشتر شبیه مراقبه‌ای در قسمت‌های جداگانه‌ است که با حساسیت خاصی به هم مرتبط شده‌اند: حساسیت وولف، رمان‌نویس بزرگی که کتاب کوچکی با عنوان اتاقی از خود نوشت که به نوعی آغازگر فمینیسم مدرن بود. نتیجه مشاهدات او این بود که در طول تاریخ، زنان در سرتاسر خانه‌ای که توسط شوهران و خانواده‌هایشان اشغال شده بود اتاقی برای خود نداشتند.

بیشتر بخوانید:  حرفِ حساب در قاب تصویر

خودکشی در فیلم ساعت‌ها

اگر پیشرفت این سه داستان چیزی را نشان دهد، نشان‌می‌دهد که آزادی شخصی در طول دهه‌ها بسیار گسترش یافته‌است، اما مسئولیت‌های انسانی و حقایق حاکم بر زندگی مسائلی را باقی‌می‌گذارد. همچنین نشان می‌دهد که خودکشی به دلایل مختلف به روش‌های مختلف رخ می‌دهد. خودکشی وولف در زمان سلامت عقل در مبارزه او با بیماری روانی اتفاق می‌افتد. او در یادداشتی برای لئونارد می‌نویسد که احساس می‌کند دوباره جنون او شروع شده و می‌خواهد به خاطرعشقش از او در امان بماند. لورا نیز از روی ناامیدی اقدام به خودکشی می‎کند. او نمی‌تواند زندگی خود را تحمل کند و هیچ راهی برای خروج از آن نمی‌بیند. ریچارد، شخصیت اد هریس، در آخرین مراحل دردناک مرگ است و بنابراین خودکشی او رنگ دیگری به خود می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:  خرید دوربین مداربسته بیسم بر روی موبایل irancctv.center

پیام فیلم ساعت‌ها

با این حال فیلم در مورد سه رویکرد به تمایلات جنسی یا سه رویکرد برای خودکشی نیست. ممکن است سه نسخه از خانم دالووی باشد که در رمان وولف از نظر ظاهری یک مهماندارعالی، همسر یک سیاستمدار است، اما در درون خود خودهای دیگری را نیز دارد. می‌توان شباهت‌هایی بین خانم دالووی و «ساعت‌ها» پیدا کرد.

معرفی سایت پوفیلمو؛ سایت تخصصی فیلم

شما می‌توانید ادامه این مطلب را در سایت پوفیلمو مطالعه کنید. پوفیلمو یک سایت سینمایی است که به نقد و بررسی فیلم، سریال، انیمیشن و… می‌پردازد. این سایت سینمایی فعالیت خود را از آبان ماه 1400 شروع کرده است. پوفیلمو تاکنون به بررسی فیلم‌های pulp fiction، midnight in Paris (نیمه شب در پاریس)،fight club  (باشگاه مشت زنی)، فیلم بابل، انیمیشن کابوس قبل از کریسمس، شیرشاه و … پرداخته است.

مطلب پیشنهادی

چرا راه اندازی یک سیستم امنیتی مهم است؟

تابحال به این فکر گرده اید که برقراری امنیت فیزیکی چقدر می توان برای یک …